Подорожі – як наркотик, спробувавши одного разу, важко відмовитись. Але ми стверджуємо, що це дуже приємна і корисна залежність! Тим більше, в Україні безліч міст і містечок, які обов’язково варто відвідати. Адже незабутні враження не обов’язково шукати в інших країнах, чи навіть перетинати заради них океани. Можливо, до найкрасивішого міста на світі їхати лише декілька годин? Тож обирайте пункт призначення та скоріш пакуйте валізи!
Мабуть, немає українця, який не зможе відповісти на питання «що подивитись у Києві?». Золоті ворота, Батьківщина-мати, Хрещатик – про ці місця, певно, знають навіть діти. Іноді здається, що для справжнього знайомства зі столицею на вистачить і цілого місяця – аж стільки тут цікавинок! Але це не просто місто з тисячолітньою історією, воно має сучасне обличчя. Високий туристичний сезон в столиці припадає на знамените цвітіння каштанів, помилуватись яким приїжджають й іноземці.
Ой, так люблю той Львів, що бракує ми слів! Кожен уявляє його просякнутим ароматами кави та шоколаду. Сюди їдуть за романтикою, атмосферою старого міста та історичними пам’ятками. Львів – це європейське місто, для відвідин якого вам не знадобиться біометричний паспорт. Неймовірна кількість костелів, храмів та замків роблять його по-справжньому середньовічним та казковим, особливо під час різдвяних свят. Кожен турист обов’язково має відвідати атмосферні кафе міста Лева – «Криївку» та «Мазох».
Найколоритніше місто України на березі моря. Приїхати сюди варто не тільки задля відвідування легендарного Оперного театру або численних пляжів. В Одесі обов’язково слід поторгуватися на Привозі, подивитись на Дюка, стоячи на другому люку, і, звичайно, перелічити всі Потьомкінські сходи. А якщо вам вдасться знайти гіда, який розповість вам неймовірні історії про місцеві дворики, ви точно закохаєтеся в цю перлину біля моря.
Кожен знає, що це – перша столиця, а ще найбільш студентське місто України. Перше, що вас вразить у ньому – напрочуд красивий вокзал. Якщо ви раніше не бували у Харкові, обов’язково прогуляйтесь Сумською вулицею, від реставрованого майдану Конституції і аж до Парку культури і відпочинку ім. Максима Горького, що вважається одним з найкрасивіших в Європі. А ще в місті багато сучасних арт-об’єктів: від муралів на стінах багатоповерхівок і до галерей сучасного мистецтва. До речі, вхід у більшість з них вільний. 23 серпня тут пишно святкується День міста, тож радимо відвідати його в цей час.
Цьому місту майстерно вдається поєднувати минуле і сучасність: це водночас й «колиска» українського козацтва, й індустріальний центр регіону. Сюди приїздять передусім для відвідування острова Хортиця. Дійсно, хто б не хотів хоч на деякий час відчути себе воїном-козаком, опанувати мистецтво гончарства, ковальства, та навчитися їздити верхи.
Завдяки фонтану «ROSHEN» Вінницю іменують не інакше, як місто фонтанів. Він є серцем неймовірного нічного шоу з лазерами та музикою на річці Південний Буг. Побачити це дійство можна з кінця квітня і до середини жовтня. А щоб краще роздивитись місто в денному світлі, покатайтесь на екскурсійному трамваї №4 в рамках проекту «Історична зупинка».
Багато хто вважає це місто суто індустріальним і геть не туристичним. А дарма, адже тут є на що подивитись! Взяти хоча б неймовірних масштабів набережну чи мальовничий Парк ім. Лазаря Глоби. Родзинкою міста є Монастирський острів. За переказами, його відвідували княгиня Ольга, князь Володимир, хан Батий та ще багато історичних постатей. Дістатись до нього можна пішохідним мостом, на який неодмінно слід повісити замочок, а ключ кинути у води Дніпра, – кажуть, то на щастя.
Чи то «український Париж», чи то «українська Венеція» – як це місто тільки не називають! Напрочуд красиве місто з вишуканою архітектурою та затишними, майже камерними вулицями. Візитівкою міста є Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича. Чому? Бо це ідеальний знімальний майданчик для фільмів про Гаррі Поттера! Він вражає самим лише зовнішнім виглядом, а що буде, як зануритись в таємниці його історії?
А от в Чернівецькій області можна знайти шматочок Нідерландів: у селі Лужани навесні розквітають тисячі прекрасних тюльпанів.
Дехто називає це місто лише проміжною зупинкою між Східною Україною та Закарпаттям, однак він є самостійним туристичним та культурним центром. Як і годиться кожному місту, що отримувало магдебурзьке право, тут побудували ратушу – зараз вона є символом міста. Радимо також прогулятись знаменитою «стометрівкою», тут ви знайдете багато цікавих пам’яток, вуличних кафе і книжкових магазинів. А якщо матимете романтичний настрій, завітайте на Міське озеро та розташований у ньому Острів любові, що має форму серця.
Це одне з найатмосферніших міст України. Через велику кількість пам’яток історії його називають суцільним музеєм під відкритим небом. Місцева фортеця послугувала декораціями для безлічі історичних фільмів. До речі, до неї веде найстаріший в Україні міст – Турецький. Влітку місто живе численними фестивалями, зокрема радимо відвідати музичний RespublicaFEST та фестиваль повітряних куль.
Старовинне місто, що намагається йти в ногу з часом. Сюди передусім приїжджають подивитись на історичні пам’ятки, наприклад, замок Любарта, що є одним з найстаріших в Україні. Також у Луцьку чимало унікальних музеїв. Вартують уваги єдиний в нашій країні Музей дзвонів та Аптека-музей, у якому, кажуть, колись готували ліки для Лесі Українки.
Це місто було засноване як вузол транспортного сполучення. Зазвичай цей факт прирікає місто на долю суцільного залізничного вокзалу, але тільки не Яремче! Завдяки мальовничій природі воно стало самостійним туристичним куточком України. Якщо завітаєте сюди, обов’язково прогуляйтесь «Стежкою Довбуша», відчуйте енергію водоспаду «Пробій» та погодуйте тварин у місцевому міні-зоопарку, що більше нагадує заповідник.
Це найменший обласний центр України, однак за цією компактністю приховується тисячолітня історія. Поміж іншого, туристів приваблює унікальне для наших країв явище – цвітіння сакури. У період з кінця квітня до середини травня район Малий Галагов перетворюється на квітучий сад. Не меншої уваги варта найдовша в Європі Липова алея, що простягається вздовж двох набережних – Студентської та Незалежності. І звичайно ж, якщо ви завітали до цього міста, обов’язково відвідайте Ужгородський замок.
Північна столиця українського козацтва не має шансів бути нецікавою для туристів. Місцеві радять в першу чергу вирушати на Чернігівський Вал – це таке собі «городище» в місті. Тут компактно розміщені всі головні архітектурні та історичні пам’ятки: церкви, оборонні споруди, величезні чавунні гармати.
Колись – резиденція гетьманів Лівобережної України. Тут розташований палац останнього з них – Кирила Розумовського. Ще однією визначною для міста спорудою є Цитадель Батуринської фортеці, з якою відкривається вражаюча панорама міста. Місто це дуже компактне, і щоб оглянути його вам вистачить декількох годин.
Дякую за перегляд
{TITLE}
Що думаєте ви?
Що думаєте ви?
Бронювання
Додаткові фільтри
Поділитися
Додати місце
Modal